Videolar
 
 
Endüstriyel Kimyasallar / Kırmızı / Green-Pro
 

  READY

READY ( Yağ ve Pas İçeren Metallerin Yüzey Hazırlayıcısı )

Metal yüzeylerin üzerindeki yağı ve pası sadece bir işlemde uzaklaştırarak metali temizler, kaplama öncesindeki metal yüzeyi mikroskobik ölçüde yiyerek yüzeyi boyaya, kaplamaya ya da uygulanacak bir koruyucu yağa hazırlar.

Metal yüzeylerin boyama işlemi öncesi belirli hazırlıklardan geçmesi gerekir. Bu hazırlıklar boyanın yüzeye çok daha iyi tutunmasını çok zor kopmasını ve çok iyi görünüm almasını sağlar. Asidik karakterli olan bu ürünümüz metalin yüzeyindeki yağı ve pası tek işlemde uzaklaştırmak için kullanılır. Yağı ve pası tek işlemde uzaklaştırırken aynı zamanda da metali mikroskobik ölçüde yediğinden kumlama da yapmış olur.(kumlama:özel kum atma makineleriyle metalin üzerinde gözle belli olmayacak şekilde noktacıklar açma; bu işlem boyanın daha iyi yapışması için yapılır) İşletmeler kumlamaya ayrı bir bütçe ayırmak zorunda kalırlar.İşletmeleri bu masraftan da kurtarmış olur. 1/3 – 1/15 aralığında suyla seyrelterek kullanabiliriz.Bu işlemi daldırma, silme ve püskürtme yöntemiyle yapabiliriz. Sıcak uygulandığı zaman yağın ve pasın metalden uzaklaştırılması daha hızlı olacaktır.Ürünümüz ne kadar iyi yağ ve pas sökse de ortamın rutubet(nem) oranı, metalin yıkama işleminden sonra dışarıda bekleme süresi, seyreltilen ve durulama yapılan suyun kireç oranı, havalandırmanın kalitesi, READY’ in doygunluğa ulaşması boyanın tutunma gücünü etkiler.Bu ayarlamalar ne kadar iyi yapılır ise çok iyi bir boya kalitesi elde etmiş oluruz.

Kullanım Şekli : Ready – Durulama – Fırın – Boya basamakları takip edilir. Ürün kullanılırken mutlaka seyreltilmeli ve arkasından yıkanan metalde kesinlikle durulanmalıdır. Durulama yapılmazsa ürün görevine devam eder ve üstüne atılan boyayı patlatır. Durulama metal tamamen nötrleşene kadar yapılmalıdır. Arkasından metal fırında kurutulmalıdır. Fırının içinin nem oranının da az olması gerekmektedir ki metal fırının içinde paslanmasın. Daha sonra dışarıda fazla bekletilmeksizin metal boyaya alınır.Boyama yapılmayan metal ortamın nem oranına göre kısa sürede yeniden paslanacaktır.

 

MSDS raporu için Tıklayınız

   
 
 

Tel: 0362 266 75 05   Fax: 0362 266 75 25

integral@hoksakimya.com

 
Web sitemiz yeni tasarımı ile hizmetinizde
Dünyayı kapyalan renkleri bir arada buluşturduk
 

Integral ürünlerinin en iyisi olduğuna inanıyor ve hizmetlerimizi daha da iyileştirmek için her geçen gün çaba harcıyoruz.
Bu site, ürünlerimiz hakkında detayları içermekte, ve eğitimli mümessillerimiz ürünlerimizi kalitesini fabrikanız

Devamı >>